Domů>Středně velké společnosti>Cizoměnové obchody

Cizoměnové obchody

Výhodné devizové obchody
Realizuje Vaše firma mezinárodní transakce? Díky široké mezinárodní síti poboček, dlouholeté zkušenosti a snaze maximálně uspokojit veškeré potřeby klientů je Citibank tím nejlepším partnerem pro společnosti s mezinárodními obchodními aktivitami. Nabízíme výhodný individuální kurz pro devizové obchody již od částek 2 000 USD a ekvivalentu v jiných měnách.
VýhodyDalší informaceJak zažádatČasto kladené otázky
Citibank v oblasti cizoměnových obchodů nabízí následující služby:
Internetovou aplikaci - CitiFX Pulse
Online aplikace CitiFX Pulse umožňuje nejen sledovat živé kurzy, rychle a bezpečně vypořádávat transakce mezi vlastními účty, ale i zajišťovat kurzová rizika forwardovými obchody.
Individuální měnové kurzy pro zahraniční platby
Službu lze využít pro zahraniční platby v minimální výši 10 000 USD nebo v ekvivalentní částce v jiné měně. Lze využít i pro převod mezi účty klienta u Citibank v různých měnách.
Zajištění kurzového rizika - FX FORWARD
Služba umožňující klientovi provést nákup či prodej cizí měny k budoucímu datu od 3 dnů do 12 měsíců za sjednaný forwardový kurz. Minimální částka FX forwardové transakce je USD 20 000 nebo ekvivalent v jiné měně. Uzavírání forwardových obchodů je podmíněno schválením ze strany Citibank a podpisem speciální smlouvy.
CitiFX Pulse
CitiFX Pulse je internetová aplikace, která klientům poskytuje komplexní přehled o dění na trhu s možností uzavírat devizové obchody.
Základní výhody při využití CitiFX Pulse oproti standardnímu telefonickému obchodování:
 • jednoduchost a mobilita - s připojením na internet klient může sledovat kurzy a uzavírat obchody kdekoliv po světě
 • online ceny - aktuální kurz v reálném čase, klient se může rozhodnout, za jaký kurz a ve kterém okamžiku bude obchod realizovat
 • objednávky - hlídání požadované úrovně kurzu pro plánovanou směnu 24h denně - realizace směny za požadovaný kurz bez nutnosti sledování kurzu klientem
 • uzavírání forwardů - flexibilní možnost zajištění proti kurzovému riziku
 • přístup do aplikace pro klienty zdarma
Aplikace nabízena v mnoha jazycích - čeština, angličtina, polština, maďarština, španělština, ruština, japonština a dalších.
Individuální měnové kurzy pro zahraniční platby
Telefonická konverze - klient má možnost kontaktovat dealingové odděleni na telefonním čísle 233 061 979 a domluvit si s dealerem konverzi jedné měny za druhou za individuální kurz s rychlým vypořádáním mezi účty.Službu lze využít pro transakce v minimální výši 10 000 USD nebo v ekvivalentní částce v jiné měně.
Zajištění kurzového rizika - FX FORWARD
Zajištění je proces ochrany současných i budoucích pozic podniku vystavených riziku nepříznivého pohybu tržních cen.
Nejjednodušším nástrojem pro zajištění je forward - produkt umožňující nákup/prodej cizí měny k budoucímu datu - od 3 dnů do 12 měsíců podle potřeb klienta.
Jednotlivé forwardy klient může uzavírat v systému CitiFX Pulse - výhodou je flexibilita, rychlost uzavření zajištění, forwardem si klient zajistí aktuální kurz a tím vypočítanou marži na daném obchodu.
Použití forwardu
 • platby v zahraniční měně z importu zboží
 • příjmy v zahraniční měně z exportu zboží
 • část očekávaného cash flow, jednotlivé zakázky
 • devizové půjčky/investice
Účelem řízení finančních rizik je:
 • eliminace nepříjemných překvapení
 • vytvoření časového prostoru pro řízení cash flow
 • dosažení očekávaných cílů - ziskovosti
 • oddělení vlastního podnikání od finančních rizik
 • řízení konkurenčních tlaků
Print
Snadno dostupné provozní úvěry
Běžné účty